5 ratings
Stone cutting blade FY
230mm
| Category: | Pre ručné stroje |
|---|---|
| Weight: | 0.9 kg |
| Machine: | uhlová brúska |
| Material: | granit |
| Práca: | na sucho |
| Priemer: | 230 mm |
| Profesia: | kamenár, sochár |
| Uchytenie: | príruba 22,23 mm |
Shaping disc for natural stone with an offset aluminum flange for embedding the clamping screw.
Diameter: 230mm
Mounting: aluminum flange with 22.23 mm hole
Use: sculptural work in natural stone, especially granite.
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
