6 ratings
Grooving wheel, 250 x 10 mm
| Category: | CNC a frézovanie |
|---|---|
| Weight: | 2.25 kg |
| Machine: | CNC, stranová brúska, stolová rezačka, mostová píla |
| Material: | granit, technický kameň |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 300 mm |
| Profesia: | kamenár, obkladač, stavbár |
| Uchytenie: | 60 mm |
| Zrnitosť: | #30 |
Grooving wheel with a segment width of 1 cm. Diameter 250 mm, center hole 60 mm, 4 holes for Montresor or CNC clamping.
- primarily designed as a forming segment in MONTRESOR CNC machines and machines.
- Suitable for the production of anti-slip grooves for stairs (for smaller precision machines)
- Built for a large amount of material
- a high-life diamond segment
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
