10 ratings
Grinding - cutting blade HEXAGON
125mm
| Category: | Pre ručné stroje |
|---|---|
| Weight: | 0.15 kg |
| Machine: | uhlová brúska |
| Material: | ceramic |
| Práca: | na sucho |
| Priemer: | 125 mm |
| Profesia: | obkladač |
| Uchytenie: | 22,23 mm |
Description:
Diamond grinding and cutting disc suitable for dry work. The tool has a wide diamond surface on both sides, primarily intended for grinding and shaping.
- clean and fast cut in cladding materials
- effective when grinding stone JOLLY edges, suitable for ceramics, hard stoneware, granite, marble
Diameter: 125 mm
Tool thickness: 1.8 mm
Internal mounting hole: 22.23 mm
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
