7 ratings
Cutting blade Granit Turbo, 200 mm
22,23mm+25,4mm
| Category: | Pre ručné stroje |
|---|---|
| Weight: | 0.65 kg |
| Machine: | uhlová brúska, stolová rezačka |
| Material: | granit, technický kameň |
| Práca: | na mokro, na sucho |
| Priemer: | 200 mm |
| Profesia: | kamenár, obkladač, stavbár |
| Uchytenie: | 22,23 mm, 25,4 mm |
Cutting disc with a diameter of 200 mm, suitable for hand machines and small cutters.
The tool is designed for dry and wet work.
Center hole: 24.5 + reduction to 22.23
The TURBO diamond segment is suitable for cutting hard granite materials.
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
