6 ratings
Cutting blade Concrete, 250 mm
25,4mm
| Category: | Pre rezačky, stolové, mostové a lanové píly |
|---|---|
| Weight: | 0.9 kg |
| Machine: | uhlová brúska, stolová rezačka |
| Material: | betón |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 250 mm |
| Profesia: | stavbár |
| Uchytenie: | 25,4 mm |
Cutting discs with a diameter of 250 mm suitable for small cutters and smaller table saws.
The tools are intended for wet work.
The central hole can be reduced using reduction rings. See our offer in the reduction folder.
Cutting disc for concrete with the most modern diamond bond, suitable primarily for cutting interlocking paving and selected concrete products and prefabs. High durability.
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
