3 ratings
Cuting blade RIM-J, 200 mm
22,23mm+25,4mm
| Category: | Pre ručné stroje |
|---|---|
| Weight: | 0.65 kg |
| Machine: | stolová rezačka |
| Material: | marble, ceramic, technický kameň |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 200 mm |
| Profesia: | kamenár, obkladač |
| Uchytenie: | 22,23 mm, 25,4 mm |
Cutting blade with a diameter of 200 mm suitable for hand machines and small cutters.
The tools are intended for wet work.
Center hole: 24.5 + reduction to 22.23
Body: J-slot profile to eliminate vibrations between the segment and the material being cut, which result in damage to the glaze
Cutting disc intended for cutting ceramics, porcelain, stoneware
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
