4 ratings
CNC milling cutter
G1/2"
| Category: | CNC a frézovanie |
|---|---|
| Weight: | 0.4 kg |
| Machine: | CNC |
| Material: | granit, marble, betón, technický kameň |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 40 mm |
| Profesia: | kamenár, sochár |
| Uchytenie: | G 1/2" |
| Zrnitosť: | #30 |
CNC tool for natural and technical stone processing. It is designed for shaping rounded grooves, grooves, corners, plugs, sinks and the like.
Tool diameter: 40 mm
Tool height: 35 mm
Overall tool height: 85 mm
Arc Radius: 15 mm
Thickness: 30 mm
Mounting: G1 / 2 "
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
