2 ratings
CNC FINGER M, Marble
G1/2"
| Category: | CNC a frézovanie |
|---|---|
| Weight: | 0.15 kg |
| Machine: | CNC |
| Material: | marble |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 20 mm |
| Profesia: | kamenár |
| Uchytenie: | G 1/2", M12 |
| Zrnitosť: | #30 |
CNC cutting tool with diamond segment adapted for marble processing.
Tool diameter: 20 mm
Tool working height: 20 mm
M12 thread (tool-driver)
Grit: #30
Material removal: 2-3 mm
Speed: 12000-15000 RPM
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
