3 ratings
CNC FINGER GL, left thread
M12 left thread
| Category: | CNC a frézovanie |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| Machine: | CNC |
| Material: | granit |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 20 mm |
| Profesia: | kamenár, sochár |
| Uchytenie: | G 1/2", M12 |
| Zrnitosť: | #30 |
CNC cutting tool with a diamond segment intended for processing granite
Tool diameter: 20 mm
Working height of the tool: 20 mm
M12 thread - left-hand pitch!
Grit: #30
Material removal: 2-3 mm
Speed: 12000-15000 RPM
Color designation: gray color
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
