4 ratings
CNC cylindrical cutter, 35x85 mm
G1/2"
| Category: | CNC a frézovanie |
|---|---|
| Weight: | 0.65 kg |
| Machine: | CNC |
| Material: | granit, technický kameň |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 35 mm |
| Profesia: | kamenár |
| Uchytenie: | G 1/2" |
| Zrnitosť: | #30 |
CNC tool for natural and technical stone processing. It is designed for the rough side removal of the material
Tool diameter: 35 mm
Working tool height: 85 mm
Total tool height: 125 mm
Body thickness: 27 mm
Mounting: G1 / 2 "
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
