6 ratings
Calibrate grind wheel, 300 x 20 mm
60mm
| Category: | CNC a frézovanie |
|---|---|
| Weight: | 6.3 kg |
| Machine: | CNC, mostová píla |
| Material: | granit, marble, ceramic, betón, technický kameň |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 300 mm |
| Profesia: | kamenár, stavbár |
| Uchytenie: | 60 mm |
| Zrnitosť: | #30 |
Calibrating wheel with a segment width of 2 cm. Diameter 300 mm, center hole 60 mm. Tool built for large material removal. Suitable for trimming unevenly cut formats.
- primarily for material formatting (eg 6 cm of material to produce 4 cm thick format)
- Suitable for the production of wide anti-slip stairs
- Built for a large amount of material
- Diamond segment with exceptionally high service life
- Suitable for bridge bridges
- Recommended RPM 1200-2200 RPM
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
