Not rated
RIM CERAMIC grinding and cutting disc
22,23 mm
| Category: | Pre ručné stroje |
|---|---|
| Weight: | 0.15 kg |
| Machine: | uhlová brúska |
| Material: | ceramic, technický kameň |
| Práca: | na mokro, na sucho |
| Priemer: | 125 mm |
| Profesia: | obkladač |
| Uchytenie: | 22,23 mm |
Continuous. grinding and cutting disc for ceramics and other facing materials.
Diameter: 125 mm
Center hole: 22.23 mm
Segment thickness: 1.8 mm
Segment height/working surface width: 25 mm
Material: ceramics, porcelain, stoneware, natural and artificial stone
Max. speed: 11000 rpm
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
