3 ratings
ARIX STRONG cutting blade
60mm
| Category: | Pre rezačky, stolové, mostové a lanové píly |
|---|---|
| Weight: | 5.4 kg |
| Machine: | CNC, mostová píla |
| Material: | granit |
| Práca: | na mokro |
| Priemer: | 400 mm |
| Profesia: | kamenár |
| Uchytenie: | 60 mm |
Professional granite cutting blade with a reinforced sound-absorbing body with a stored ARIX segment. Suitable for CNC machines, cutting at an angle, carving shapes.
Segment model: ARIX - machine deposited diamond grain
Segment height: 15 mm
Disc body: soundproofed, sandwich, reinforced to 8 mm
Internal hole for attachment: 60 mm
Characteristics: Professional segment for all types of granite, clean, fast cut. High durability.
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
